Історія закладу освіти
Фільм про школу
Першою школою в Гнівані була польська школа на 50 учнів, що знаходилася у приміщенні сьогоднішнього костелу. Після революції працювала фабрично-заводська семирічка на 245 учнів у будинку дитсадка цукрового заводу.
З 1934 по 1941 роки функціонувала середня школа, вона розміщувалася в приміщенні нинішнього Будинку культури, директором якої був Бригадир Павло Васильович. В роки окупації школи не працювали. Після Великої Вітчизняної війни середня школа відновлює свою роботу, в якій навчаються діти селища Гнівані та навколишніх сіл. Бригадир П.В. продовжує очолювати педагогічний колектив.
В 1947 році директором школи був Шубенко Йосип Порфирович, колишній фронтовик, педагог за покликанням душі, який зумів передати любов до педагогічної професії багатьом випускникам, а також синові та невістці, які сьогодні працюють в середній школі №1.
В 1949 році колективу середньої школи на вшанування десятиріччя з дня смерті видатного радянського педагога А. С. Макаренка було присвоєно його ім’я.
Витяг з наказу №558 Міністерства освіти УРСР від 5 травня 1949 року.
«Про присвоєння Гніванській середній школі Тиврівського району Вінницької області імені А.С. Макаренка»
На вшанування десятиріччя з дня смерті видатного радянського педагога А. С. Макаренка.
Клопотання Виконкому Вінницької обласної Ради депутатів трудящих від 4 квітня 1949 року, Постанова № 609.
Витяг з наказу по школі № 24 від 10 травня 1949 року
«…В зв’язку з наказом № 558 від 5.05.1949 року Міністерства освіти УРСР . Савчук М.П. наказую:
1. З сьогоднішнього дня іменувати «Гніванська середня школа імені А.С. Макаренка”
В 1954 році середню школу переводять у приміщення нинішньої музичної школи. Шубенка Йосипа Порфировича як тридцятитисячника направляють головою в колгосп села Маянова, а колектив очолює Жуков Олексій Васильович.
Тим часом у нашому селищі йшло будівництво теперішнього приміщення школи №1. Яке введено в експлуатацію 21 січня 1959 року. З цього часу в селищі діє дві школи: середня імені А.С. Макаренка та восьмирічна. Колективи очолюють Жуков Олексій Васильович і Томчук Олена Федорівна.
В 1964 році на посаду директора восьмирічної школи повертається Шубенко Йосип Порфирович, а колектив середньої школи імені А.С. Макаренка очолює Чорний Володимир Павлович.
З 1968 — 1969 роки директором школи працював Склончак Андрій Якович, відомий у місті фронтовик, прекрасний сім’янин, пізніше військовий керівник, професію якого обрали багато випускників школи та молодший син Андрій. У 2009 році школу закінчила внучка Андрія Яковича – Супрун Ольга.
З 1969-1978 роки керував колективом заслужений вчитель України, учасник бойових дій Карпенко Микола Васильович.
Помічником директорів середньої школи була заступник з навчально-виховної роботи, вчителька української мови та літератури, справжній майстер педагогічної праці, мудрий наставник молодих учителів і сьогодні, Кревська Віра Володимирівна.
В 1978 році вводиться в експлуатацію приміщення нової типової середньої школи №2, в яке переходить працювати колектив середньої школи на чолі з Карпенком Миколою Васильовичем, а в приміщення школи імені А.С. Макаренка переходить колектив восьмирічної школи, яким керував Сподаренко Володимир Володимирович. У селищі починають функціонувати дві середніх школи, які працюють у дві зміни.
З 1984 -1994 роки колектив очолював Кошовий Олександр Петрович
З 1994 — 2000 директором школи працював Атаманенко Федір Опанасович
У 90-х роках в Україні створюються школи нового типу.
З ініціативи завідувача відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації Подзігуна М.С. та за підтримки голови виконкому Гніванської міської ради Скрипки П.В. в 1994 році в Гнівані відкривається альтернативна загальноосвітня школа I-го ступеня, в яку переходять працювати більшісь учителів початкових класів шкіл міста.
Директором школи колектив обирає Бондарчук Г.М.
У 2000 році відбулося об’єднання двох шкіл в одну: альтернативну СЗШ І-ІІІ ступенів № І ім. А.С. Макаренка розвитку здібностей дитини. На етапі реформування школи, виконання поставлених перед нею завдань здійснюємо чималий обсяг роботи. Нашу увагу спрямовано не лише на удосконалення навчального процесу, підвищення рівня знань учнів, їхньої успішності, але, в першу чергу, на розвиток здібностей дитини , а також на виховання гідних громадян України, відданих національній ідеї, патріотизму, любові до народу, його культури.
У школі у 2013-2014 н. р. навчається 463 учні, з якими працюють 52 педагогічних працівників. Колектив свою увагу зосереджує на розв’язанні проблеми щодо впровадження інноваційних освітніх технологій як запоруки втілення стратегії педагогічного задуму. У своїй практиці педколектив використовує сучасні досягнення науки, передовий педагогічний досвід шляхом упровадження нових педагогічних технологій. Всю виховну роботу спрямовано на виховання особистостей, яхііаі притаманна демократична громадянська культура, національна свідомість, повага до історичного минулого, традицій, звичаїв та обрядів українського народу.
З 2000 року по даний час колектив очолює Бондарчук Ганна Михайлівна