Новини

Головна » Новини   

Семінар-практикум асистентів учителя з інклюзивної освіти



Ще кілька років тому, подорожуючі  Європою українці  розповідали про те, як багато  людей на візках  можна зустріти у кафе, музеях, на вулицях. В Україні їх майже не видно. Певно, не через те, що людей з особливими потребами у нас менше. Середовище просто не прилаштоване для життя всіх. Інша нагальна проблема – упереджене ставлення до людей з особливими потребами. Це стає завадою на шляху до освіти, зайнятості, отримання послуг. Більшість людей з особливими потребами не беруть участі в процесах прийняття рішень з питань, що безпосередньо впливають на їхнє життя. Лупати цю скалу і доводити необхідність інклюзії розпочав благодійний фонд Порошенка, головою якого є Марина Порошенко.

 

Здобуття освіти людьми з особливими потребами – надважливе питання, від якого залежить їх включення у соціальне життя.   Інклюзія – поштовх для суспільства стати на щабель вище, бути толерантнішими.

В.О.Сухомлинський ще у далекі 60-і роки приділяв значну увагу навчанню і вихованню дітей з особливими освітніми потребами. Саме йому належить вислів  про те, що знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що у неї слабкий розум, слабкі сили.  Виховання такої дитини повинно бути у сто разів ніжнішим,  чуйнішим, дбайливішим.  

Ці слова стали девізом в роботі  першого в Тиврівському районі асистента учителя з інклюзивної освіти  Довгань Юлії Олександрівни, яка працює на даній посаді вже шостий рік. Сьогодні в більшості шкіл нашого району існують інклюзивні класи. Не секрет, що упровадження інклюзивного навчання викликає чимало запитань у педагогів і батьків учнів.

Проаналізувавши нормативно-правові документи щодо інклюзивного навчання, слід зазначити, що гостро стоїть питання оформлення документації та взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу – практичного психолога, учителя-логопеда, учителя та асистента вчителя.

З метою вдосконалення системи роботи з інклюзивної освіти  02 листопада на базі нашої школи відбувся семінар-практикум асистентів учителя з інклюзивної освіти з теми  «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному просторі».

Участь у  семінарі взяли: начальник відділу освіти Гніванської міської ради Капула Л.Ю,  директор інклюзивно-ресурсного центру Какулія Л.Л. Для ефективнішої співпраці районного семінару-практикуму долучилася:   Веслова Я.В. та Завальницька О.В., працівники  методичного кабінету відділу освіти  Гніванської міської ради, та методист РМК відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації Мосієнко С.А.

Лідія Леонідівна Какулія  у своєму виступі акцентувала увагу  на роль асистента учителя у створенні та впровадженні індивідуальної програми розвитку.  Зі знанням справи включилася в роботу семінару асистент учителя інклюзивного навчання, Довгань Ю.О., яка цікаво та змістовно провела емоційне налаштування учасників семінару. Ніхто не залишився байдужим під час тренінгу, коли учасники семінару  виступали в ролі своїх підопічних.

Надзвичайно актуальним було практичне заняття  щодо складання ІПР та ІНП. Варто зазначити, що Довгань Ю.О. вже  неодноразово ділилася досвідом роботи на обласних семінарах. 2018/2019 н.р. особливо відповідальний для Юлії Олександрівни. Крім освоєння всіх аспектів інклюзивної освіти в першому класі, вона успішно впроваджує в життя основні положення Концепції НУШ. Педагог надзвичайно щиро та відповідально ставиться до виконання своїх функціональних обов’язків. А ще вдало поєднує їх з  великою любов’ю до дітей, розумінням та повагою до їхніх батьків.

Цікавим та  змістовним був виступ Мосієнко С.А., яка розповіла про психологічні аспекти індивідуальної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти.

Учасники семінару створили вернісаж цікавих думок про інклюзивне навчання. Підводячи підсумки семінару, директор ІРЦ Какулія Л.Л. подякувала Довгань Ю.О. за  високий науковий та практичний рівень проведення семінару.

Та особливо приємно було слухати Юлії Олександрівні  теплі слова вдячності за підготовку та проведення семінару-практикуму від своєї учительки, а нині начальника відділу освіти Капули Л.Ю.

20-12-2018



13.12.2021 | Aдмін

Вернутись назад