Новини

Головна » Новини   

Семінар заступників з виховної роботи та педагогів-організаторів

Чудового весняного дня 12 квітня до Гніванської альтернативної школи зранку поспішало чимало людей. Вони їхали, йшли на постійно діючий районний семінар  заступників директорів ЗНЗ з виховної роботи та педагогів-організатор. Це два семінари, але проводилися вони в один день на базі школи.  «Найбільша цінність на землі — вихована людина», — зазначає директор Ганна Михайлівна Бондарчук , зустрічаючи учасників семінару, адже поділяє думки американського психолога Дейла Карнегі, що успішність людини залежить на 85% від її виховання, а на 15% — від освіти.



Заступники з виховної роботи та педагоги організатори — особлива категорія професіоналів  з питань виховання. Саме вони найкраще знають, що шкільні роки – це роки радості, ігор, казок, перших кроків до пізнання світу. Від того, що вразило, запам‘яталось, здивувало у дитинстві, залежить, якою буде людина у житті: доброю, чемною і милосердною, чи навпаки, байдужою і злою. Дитинство – це період розвитку, формування і становлення особистості. З цією метою в усіх освітніх закладах створено учнівське самоврядування – спосіб організації життя учнівського колективу. Учнівське самоврядування – нелегка й водночас цікава справа, стверджує досвідчений  педагог-організатор школи Вусата М.А.  Саме воно дає змогу учням відчути себе справжніми господарями школи і разом з тим зрозуміти, настільки це важливо – організувати роботу, брати на себе відповідальність, приймати рішення. Учнівське самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей молодих людей, забезпечує виховання активної життєвої позиції, громадянських почуттів, створює можливості для самореалізації та саморозвитку школярів — продовжує розмову директор БДЮТ Єнютіна О.Ф., керівник районного постійно діючого семінару педагогів-організаторів,колишня випускниця школи. Методист відділу освіти, керівник районного постійно діючого семінару заступників  директорів з виховної роботи Сорока І.Г. підкреслила, що учнівське самоврядування сприяє вихованню у дітей якостей успішної особистості: впевненості у своїх силах, оптимістичного світосприйняття, бажання жити, творити, перемагати. Формування успішної, життєздатної, активної юної особистості – пріоритетне завдання для заступників з виховної роботи та педагогів-організаторів.          Змістовну розмову перериває мелодія загону барабанщиць.

           Розпочалася презентація шкільної учнівської республіки та діяльності учнівського парламенту та президента Пеньшіної Сюзанни. Чітко й лаконічно президент  розповідає про життя в шкільній державі, за нею, як і годиться, звітують керівники комісій учнівського парламенту: комісія з питань освіти відзначає гарні результати учнів школи в районних олімпіадах та конкурсах; комісія з питань дисципліни та порядку — про права та обов’язки громадян  шкільній державі; комісія з питань милосердя перераховує добрі справи та переконує, що розум допомагає в пошуках істини тільки тоді, коли опирається на добро. Далі  комісії звітували про спортивні досягнення, про еколого-натуралістичну роботу, про роботу з молодшими школярами. Нікого не залишив байдужим звіт керівника комісії з питань фінансів та інформації: «Інформації нам сьогодні вистачає, от би ще фінансів, то життя в учнівській республіці стало б квітучим садом». Після завершення презентації учасники семінару  спілкувалися  з представниками учнівського парламенту. Спілкування було щирим , відкритим і приємним.

         На другому поверсі школи учасники семінару мали можливість переглянути калейдоскоп колективних творчих справ «Мистецтво – ефективний засіб реалізації концепції з національно-патріотичного виховання та Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів».

Елегантні, красиві музи розповіли про те, яким видом мистецтва опікується кожна з них. Мультимедійна презентація протягом усього свята вдало доповнювала розповідь. Червоною ниткою вимальовувалася головна ідея заходу: «В усі часи, за будь-яких обставин мистецтво є засобом єднання людей, тим рятівним місточком, що допомагає їм вижити в нелегких життєвих ситуаціях». Так завжди було і в мирні часи, і в часи воєнної агресії. Згадувалася і Друга світова війна, і блокадний Ленінград, і Майдан, і події в АТО…

До речі, учні запросили на свято колишніх випускників школи – учасників АТО. Серед запрошених – Олександр Козюк, першою вчителькою якого стала теперішній директор школи Бондарчук Г.М. Не можна було без сліз дивитися на їхню зустріч, слухати теплі слова вдячності. Олександр рік воював на передовій, у самому пеклі – в селищах Мар’їнськ та Зайцеве. Минуло лише три дні, як він повернувся до сім’ї, до мирного життя. Від побаченого, почутого, від спогадів про пережите цей дорослий чоловік не зміг вимовити тих слів, що підготував, але його щирі сльози сказали більше, ніж слова.

Свято проходило в дуже теплій атмосфері. І учні, і вчителі, і батьки, і гості, здавалося б, стали єдиною спільною родиною, що об’єднала духовно багатих, талановитих людей. Виявляється, у Гніванській альтернативній школі є майстрині-вишивальниці: Телінська К.В., Лаврова Н.Е., Іжаковська І.А. Тут є власний художник, що пише прекрасні картини, які замовляють навіть за кордоном, — Чугаєнко Т.М. Такі ж талановиті тут і батьки, і діти. Про це засвідчила виставка їхніх робіт. А коли сім’я Петриків (батько, мати та їхня юна донечка) заспівали пісню «Родина», її мимоволі підхопили всі присутні в залі.

Насамкінець, випускники школи, члени гуртка «Школа бального танцю», який проводить Козаченко Л.Й., показали фрагменти танцювальних композицій, а потім усі учні затанцювали традиційний бельгійський танок.

При обговоренні заходів методист відділу освіту Сорока І.Г. не стримувала сліз, дякувала учням та педагогам, знаходила в своєму серці найтепліші слова для учасників колективної творчої справи.

Єнютіна О.Ф. розчулено зізналася, що в цьому році минає 30 років, як вона закінчила цю школу, що її однокласником був присутній учасник АТО Козюк Олександр і що їй захотілося приєднатися до танцю випускників у парі з ним. Продовжили розмову заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. м. Гнівань Олімова М.О., теж колишня випускниця школи. Нині в школі навчається її молодша донька, старша, відома в місті і за його межами співачка, проходить педагогічну практику на базі альтернативної школи, і ансамбль старшокласниць, який чарував співом учасників семінару, створений саме Олімовою Іларією. Педагог-організатор з НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія №2» Яремчук Анастасія, як колишня випускниця, зізнавалася в повазі до своїх наставників та  любові до педагогічної професії.

      Учні та вчителі пішли на уроки, а учасники семінарів продовжили працювати. Уже окремо заступники обговорювали тему: «Організація виховного процесу в сучасному ЗНЗ», педагоги-організатори спілкувалися на тему: «Майстерність педагога-організатора: творча ініціатива, удосконалення форм і методів роботи з учнями». Хочеться побажати всім учасникам  мирного неба, міцного здоров’я, творчої ініціативи. Нехай кожен навчальним заклад на Тиврівщині буде сучасним і матеріально забезпеченим.

 

Панченко А.О., учитель української мови та літератури

22-04-2016

       Розпочали захід 10 муз мистецтва.



10.12.2021 | Aдмін

Вернутись назад